15 maja wyruszyliśmy na wycieczkę do Włocławka, jednego z najstarszych miast w Polsce. Miasto położone nad Wisłą, łączy w sobie bogatą historię, dziedzictwo kulturowe i wyjątkowe znaczenie dla tożsamości narodowej.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od gotyckiej katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Ten imponujący zabytek pochodzi z XVI wieku. Posiada bogate wnętrze z pięknymi witrażami i prawdziwymi perełkami historycznymi.
Pospacerowaliśmy i wypiliśmy dobrą kawę w kawiarni na Bulwarach Marszałka Józefa Piłsudskiego, jednej z najpiękniejszych nadwiślańskich promenad w Polsce. To także jedno z najlepszych miejsc na relaks we Włocławku.
Odwiedziliśmy również sale wystawowe ze słynnym i zachwycającym włocławskim fajansem.
Ogromne wrażenie robi tama na Wiśle. To nie tylko strategiczny punkt hydrotechniczny , ale też lokalny symbol.
Włocławek to również ważne miejsce dla historii najnowszej Polski.
W pobliżu tamy znajduje się pomnik i miejsce pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, upamiętniające tragiczne wydarzenia z czasów PRL.
To miejsce zadumy i refleksji nad trudnymi losami Polski. W hołdzie ks. Jerzemu Popiełuszce zapaliliśmy znicz i zmówiliśmy modlitwę.
Ostatni punkt naszego programu to grill i biesiada przy muzyce.
Deszczyk kropił, ale i tak czuliśmy się w naszym gronie świetnie.
Do następnego wyjazdu.....
Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Radzyminie z udziałem, jak zawsze, członków Towarzystwa Przyjaciół Radzymina i Radzymińskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwód "Rajski Ptak".
Przedstawiciele Radzymińskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK Obwód "Rajski Ptak" i Towarzystwa Przyjaciół Radzymina: Jerzy Berta, Jan Wnuk, Elżbieta Jóźwik, Hanna Grzegorek, Anna Gawrońska, Antoni Żmijewski, Andrzej Zieliński i Józef Wojda, uczestniczyli w wydarzeniu WELLER 2 KOŁAKÓW 44, którego celem było upamiętnienie Żołnierzy AK Placówki 6 Obwodu "Rajski Ptak".